Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Odber noviniek z lovitech.sk

Radi u nás nakupujete alebo zdá sa Vám, že by sa mohlo u nás dobre nakupovať? Pridajte sa k odberu noviniek z našej stránky potvrdením emailu. Neujde Vám žiadna akcia ani novinka. Email Vám nepošleme častejši ako 1-krát mesačne, takže žiadna plná schránka nehrozí...! :-)NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Prehľad druhov dezinfekcií. Je dobré používať jednu?

 

Vážení zákazníci, vzhľadom na zvýšený dopyt po dezinfekciách by som Vám rád ponúkol rady a postrehy ako účinne, ekonomicky a hlavne správne dezinfikovať povrchy vo vašej prevádzke ale i domácnosti.

Chodia nám rôzne objednávky a dopyty na dezinfekciu, avšak často sa až čudujeme, že niekto čisto alkoholovou dezinfekciou dezinfikuje takmer všetko. Inde zas používajú bezchlórovú polymérovú dezinfekciu na plochy ktoré by mali byť dezinfikované okamžite a v neposlednom rade je stále veľa zákazníkov, ktorí všetko vychlórujú.

Preto som pripravil prehľad výhod a nevýhod dezinfekcií. Doporučujeme ich kombinovať a nezabudnúť na ich striedanie kvôli rezistentnosti baktérií pri dlhodobom použití jedného typu dezinfekcie...

 

Chlórová dezinfekcia:

Výhodou klasických chlórových dezinfekcií je rýchla účinnosť, čistiaci a bieliaci efekt

Nevýhodou je zápach, agresivita voči povrchom a životnému prostrediu, doporučujeme tieto produkty minimalizovať. Pravdepodobne ich EÚ bude pomaly odstavovať.

Vytkol by som aj zdanlivo nízku cenu, avšak pri porovnaní s koncentrovanými dezinfekciami je cena za dávku drahšia. Cena sa javí nízka iba pri cene za balenie.

Asi najkvalitnejšou dezinfekciou na chlórovej báze v našom sortimente je KRYSTAL Pine Sanan, ktorý má hustejšiu konzistenciu a borovicovú vôňu prekrývajúcu zápach chlóru. V prípade záujmu o čistenie a dezinfekciu veľkých plôch je vhodný koncentrovaný alkalický chlórový čistič a dezinfekcia CLEAMEN 631 s extra nízkou dávkou.

 

Alkoholová dezinfekcia:

Momentálne veľmi používaná všade. Výhodou je veľmi rýchla účinnosť a nižšia agresivita na určité povrchy ako pri chlórovej dezinfekcii, hlavne pri dezinfekcii rúk, kde ho doporučujeme najviac. Na dezinfekciu rúk doporučujeme Isolda dezinfekčný gél (gélová forma) ,ktorý po vyprchaní alkoholu pekne vonia a nevysušuje ruky ako iné alkoholové prípravky. Prípadne ISOLDA dezi skin v tekutej forme.

Nevýhodou je takmer žiadne dlhodobé pôsobenie. Alkohol vyprchá a plocha sa môže o chvíľu znovu kontaminovať. Preto dezinfikovať alkoholom všetky dotykové plochy v prevádzke s väčším pohybom osôb je veľmi neefektívne. Taktiež sa dlhodobo neodporúča hlavne na plastové povrchy. Je taktiež extrémne horľavý. Alkohol na plochy doporučujeme hlavne do kuchynského prostredia, avšak certifikovaný pre potravinárstvo ako napríklad Cleamen 540 dezi AP alebo Cleamen 646 ALCO.

 

Polymérová, bezchlórová dezinfekcia:

Tento typ dezinfekcie má veľkú výhodu v dlhodobom dezinfekčnom účinku a teda po aplikácii vytvorí vrstvu, ktorá dezinfikuje niekoľko hodín až dní po nanesení na povrch. Samozrejme ju treba podľa početnosti dotyku danej plochy nanášať nanovo a občasne povrch dôkladne umyť.

Nevýhodou je, že účinok proti vírusom je až cca po hodine od nanesenia, takže s týmto typom dezinfekcie nevyriešite potrebu okamžitej dezinfekcie povrchu!

Vhodný je teda pre menšie dotykové plochy ako kľučky, stoly, pulty, WC sedátka, stroje na cvičenie a podobne. Môžete použiť aj pre ponornú dezinfekciu predmetov.

Pre priamu aplikáciu doporučujeme KRYSTAL univerzálna dezinfekcia alebo máme v ponuke aj koncentrát CLEAMEN 570 dezi S s dávkou 3-6ml na liter vody čo je veľmi ekonomické riešenie.

 

Peroxidové + kvartérne amóniové zlúčeniny:

Sú väčšinou vysokokoncentrované, je nutné ich riediť. Sú výhodné pre ich cenu za liter pracovného roztoku a preto sú vhodné pre veľké plochy. Ideálne na plošnú dezinfekciu, do priemyselných prevádzok, do reštauračných kuchýň, do wellness atď.

Ponúkame napríklad Cid Clean, Cleamen 690 alebo novinku a veľmi obľúbený VIROCID, ktorý dávkujete len 0,25% na liter vody.

 

Aktívny chlór uvoľnený z kyseliny chlórnej:

Zaujímavou kategóriou sú produkty vyrábané technológiou uvoľňovania aktívneho chlóru z kyseliny chlórnej čo sa zdá podľa názvu akoby to malo niečo spoločné z chlórom ale opak je pravdou. Jedná sa o veľmi ekologické prostriedky kde účinná látka je len 0,05%. Máme ho odskúšaný na dezinfekciu veľkého aquaparku a je vhodný aj na pravidelnú plošnú dezinfekciu akýchkoľvek povrchov v prevádzke, keďže pre prostredie je to takmer ako čistá voda, avšak vírusy a baktérie spoľahlivo ničí. V našej ponuke nájdete VertEsprit ANK, ktorý pri pravidelnom použití môžete riediť 1:5  s vodou.

 

Vypracoval: Jaroslav Lovich ml.

Konateľ LOVITECH, s.r.o.

jaroslav@lovitech.sk

+421 907 816 465

2013 - 2023 LOVITECH, s.r.o. - Už 10 rokov s Vami...


Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk